Ütü Yaparken Dikkat Etmemiz Gereken 5 Kural

admin 17 Ocak 2016 0
Ütü Yaparken Dikkat Etmemiz Gereken 5 Kural

Kadınların temizlik, bulaşık, çamaşır, gibi işlerinden sonra gelen can sıkıcı işlerden birisi ütü yapmaktır. Ütünün amacı buruşan kıyafetlerimizi düzeltmek ve daha şık görünmesini sağlamaktır Ütü yaparken dikkat etmeniz gereken 5 kural vardır.

1: ütü sıcaklığını kumaşa göre ayarlamaktır, aşırı sıcak ütü kumaşı zedeleyebilir. Ütü sıcaklığını ayarlarken elbiselerin görünmeyen kısımlarından deneme yapabilirsiniz.

2: Uzmanlar ütünün en büyük zararlarından biri olan ütü yaparken çıkan karbondioksit gazından korunmanız gerektiğini bildiriyor, bu nedenle ütü yaparken ortamı mümkün olduğunca havalandırmak gerekir.

3: Ütüyü kumaş üzerinde fazla bekletmemek ve dairesel hareketlerden kaçınmak gerekir. Aşağıdan yukarıya doğru doğrusal hareketler ile ütü yapmamız lazım.

4: Ütü masasının boyu sizin boyunuz ile orantılı olmalıdır, fazla eğilmek sırt ve bel ağrılarına neden olabilir, fazla yüksek olması ise sizi daha fazla yoracaktır.

5: Ütüyü kıyafetlerimizin üzerinde unutmayalım, fazla bekletmeyelim özellikle ütünün alt kısmına el ile temastan kaçınalım bu temas ütü yanıklarına neden olabilir.

Bir Yanıt bırak »